Adana Illustrator ve Indesign Kursu

 

 

Adobe ILLUSTRATOR

Adobe firmasının geliştirdiği vektörel tabanlı çalışma sistemine sahip grafik düzenleme ve geliştirme programıdır. Bu program sayesinde web sitesi arayüzleri, kurumsal kimlik çalışmaları (logo, kartvizit, zarf, cdyüzü, cd kutusu yüzü, antetli kağıt, firmaların kullandığı faturalar vs..), basılı yayınların (dergi, kitap, gazete ,reklam, afiş, poster vs) içeriği gibi çalışmaların tümü hazırlanabilir. Illustrator, tıpkı CorelDraw gibi vektörel tabanlı bir programdır. Bu nedenle hazırladığınız çalışmaların ölçülendirmesi çok rahat yapılabilir. Yaptığınız ölçeklendirmede pikselleşme gibi bir sorun yaşamazsınız. Bununle birlikte karakalem çizimlerini renklendirmede oldukça işinizi kolaylaştıracak bir programdır.

 

 

Illustrator, Adobe photoshop‘dan farklı bir programdır. Adobe Photoshop piksel tabanlı bir program iken, Illustrator vektörel tabanlı çalışma imkanı sunmaktadır. Tabiki iki programın üreticisinin aynı olması bazı benzerlikleri görmemize neden olacaktır. Fakat iki programın temelde çalışma prensibi farklıdır. Adobe Illustrator, CorelDraw’ın bazı sürümlerinin MacOs işletim sisteminde çalışmaması nedeniyle, Mac kullanıcıları tarafından sıkça tercih edilen bir grafik programı olarakda karşımıza çıkar.

 

Masaüstü yayıncılıkta kullanılan formatlar .ai, .eps, .pdf dir. Gelişmiş vektörel grafik çizim özellikleri ile öne çıkan bir yazılım olan Illustrator'de vektör çizimler, illüstrasyonlar, çok sayfalı olmayan basın ilanı gibi tasarımlar ya da logo tasarımları yapılabilir. Illustratorde gradient mesh aracı, Illustrator'ün en önemli illüstrasyon çizme aracıdır. Bu araç ile 2 boyutlu olan illustrator programındaki çizimlerinize parlama, ışık gölge hareketleri vererek 3 boyutlu bir görünüm kazandırarak daha gerçekçi çizimler elde edebilirsiniz. Hem Mac OS, hem de Windows sürümleri bulunmakta olup, Adobe Creative Suite paketiyle sunulmaktadır. Paket içinde bulunan Photoshop, InDesign ve Acrobat Professional ile mükemmel bir uyum içindedir. Bu 4 program birbiriyle senkronize çalışıp, tasarımları baskı öncesi hazırlığa kadar mükemmel bir birlitkelik sağlarlar.

 

Adobe INDESIGN

Çok sayfalı dergi, gazete, kitap çalışmalarınızda son sürümüyle birlikte işinize çok yarayacak müthiş özelliklere imza atmış Adobe. Zaten Macromedia'yı satın aldıktan sonra FreeHand'in gelişimini durdurdu, bütün ağırlığını InDesign'a yönlendirdi, çok da iyi oldu. InDesign ile Freehand'i kıyaslamak imkansız, çünkü çok daha gelişmiş bir yazılım.

InDesign'da çok sayfalı çalışmalarınızı rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Bunun için gereken tüm kolaylıklar seferber edilmiş. InDesign kullanırken bir Microsoft Word kullanır gibi rahat hissediyorsunuz kendinizi. Menüleri çok karmaşık değil, biraz alıştıktan sonra hemen adapte oluyorsunuz. Diğer Adobe programlarıyla ilgili biraz bilginiz ve tecrübeniz varsa bu süreç daha hızlı oluyor.

Herhangi bir çoklu sayfa tasarımı, örneğin bir dergi tasarımı için gerekli tüm seçenekler Indesign programında mevcuttur. Indesign programı bu özellikleri sayesinde grafik tasarım programları arasında ayrı bir popülerliğe sahiptir. Programa son sürümleriyle eklenen interactive özellikler sayesinde, hareketli flash sayfaları, Interactive pdf'ler, animasyonlar oluşturulabilmektedir. Böylelikle web tasarım programlarını bilmeden bile web tasarımı ve flash animasyonları yapabilirsiniz. Ayrıca Indesig dökümanının içerisine video dosyalarının da gömülebilmesi profesyonel pdf ve web arayüzleri oluşturmak için muhteşem olanaklar sağlar.

Indesign Programı ile:

  • Dergi tasarımı
  • Katalog tasarımı
  • Insert,brosür tasarımı
  • Web arayüzleri
  • Video içerikli interactive pdf dosyaları
  • Soru kitapçığı hazırlama

yapabilirsiniz.

 

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis
Yükeniyor

TEKLİF FORMU

Teklif Almak İstediğiniz Hizmet


Bu kısımda teklif almak istediğiniz işten kısaca bahsediniz.