Adana Sosyal Medya Danışmanlığı

İşletmenizin hali hazırda sosyal medya hesapları var ise yönetimini devralır ve uzun süreli bir planlama yaparız. Sosyal medya çalışmaları çok detaylı ve birçok konuyu içerisinde barındıran bir hizmettir.

 Sosyal Medya Takibi

Gönderilerinize gelen yorumların ve mesajlarınızın anında cevaplandırılmasını sağlıyoruz. Böylece müşteri memnuniyeti en üst düzeye çıkartılıyor.

 Kurumsal İletişim

Müşterilerinizin veya potansiyel müşterilerin soru ve görüşleri anında cevaplanıyor. Çalışmaya başlamadan önce sizden almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda kullanıcılarınız oldukça hızlı bir şekilde bilgilendirilmektedir.

 Grafik Çalışmaları

Duyuru, hizmet, ürün veya özel günlerde sizin için planlanan tüm gönderileriniz için tüm sosyal medya hesaplarınıza uygun grafikler hazırlanmaktadır.

 İstatistik Takibi

Düzenli olarak sosyal medya hesaplarınızın istatistik verilerini takip ederek çalışmalarımızı bu doğrultuda yönlendirmekteyiz. Sosyal medya hesaplarınıza yeni kullanıcıları, yeni kullanıcıları ise hizmet veya ürünlerinize yönlendirecek çalışmalar planlanmaktadır.

 Rakip Analizi

Rakiplerinizin sosyal medya hesapları ve web siteleri düzenli olarak taranarak size iletilen raporlarda bu bilgilere yer verilmektedir.

 Strateji Geliştirme

Rakip analizlerinize, ziyaretçilerinizin aksiyonlarına ve istatistiklerinize göre; yeni ziyaretçilere ve potansiyel müşterilere ulaşabilmeniz için farklı stratejiler belirliyor ve onayınıza sunuyoruz.

 Anında Bildirim

Bir kullanıcınızın sizden özel bir talebinin olması, iletişim ihtiyacı yaşaması veya anında müdahale edilmesi gereken herhangi bir durumda tarafınıza günün her saatinde SMS ve E-Posta olarak bildirimde bulunuyoruz.

 Raporlama

Sosyal medya hesaplarınızda neler olup bittiğini, detaylı istatistikleri ve paylaşımların durumları ile birlikte kullanıcı dönüşümlerini tarafınıza düzenli olarak raporluyoruz.

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya; kişilerin veya şirketlerin ulaşmak istediği hedef kitleye kendilerini sınırsızca anlatabildiği düşüncelerini ifade ettikleri internette yer alan web uygulamalarıdır.

Firma ya da kişi, göreceli olarak bir maliyeti olmadan sosyal medya üzerinden hedef kitlesine hitap edebiliyor. En önemlisi de kendisini, algısını, tarzını, düşüncesini özgürce insanlarla paylaşabiliyor. Üstelik kendi kişiliğine uygun sosyal medya platformlarından birini ya da birden fazlasını seçebiliyor. Instagram’ı seçerek sadece görsellerle daha seviyeli şekilde kendini yansıtabiliyor, Youtube’u seçerek sadece videolarla kendini yansıtabiliyor, Linkedin’i seçerek tamamen kurumsal ya da Snapchat’i seçerek eğlence odaklı olabiliyor. Facebook’u tercih ederek de hepsini gerçekleştirebiliyor.

Sosyal medya; televizyon gazete ve film gibi geleneksel medya mecralarından daha çok tercih edilir. Bunun sebeplerini şöyle açıklayabiliriz:

  • Bu mecralardan daha fazla erişilebilir durumdadır.  Sosyal medya, herkes tarafından kullanılabilir. Geleneksel medya kontrol altındadır.
  • Geleneksel medya ortaya çıktıktan sonra değiştirilemez ancak sosyal medyada paylaşımlara yorumlara anında müdahale edilebilir.
  • Sosyal medya tamamen özgürdür. Bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni herkesin kendini özgürce ifade edebilmesidir.

 

 

Sosyal Medya Reklamları Nedir?

Birçok sosyal medya platformunda uygulanabilen, platforma belirli bir maliyet karşılığında daha fazla kişiye erişim sağlanan reklam platformudur. Oldukça düşük maliyetlidir ve reklam amacına ulaşmadan ücret ödenmez. Çok iyi hedef kitle belirlemesi yapılabilir. Örneğin sadece ebeveynlere ya da sadece samsung kullanan kişilere reklamınızı gösterebilirsiniz. Bu da sizi gereksiz harcama yapmadan en doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlar. Sosyal medya reklam modelleri, doğru uygulandığında çok uygun bütçelerle oldukça fazla fayda sağlayabilir. Geleneksel medyaya çok fazla avantajı vardır.  Bunları profesyonel olarak Sosyal medya ajansları, Sosyal medya danışmanlığı şeklinde sosyal medya reklamlarını kullanarak yapmaktadır.

 

Neden Sosyal Medyada Yer Almalıyız?

Çünkü artık insanlar firmanızı ya da sizi sıkıcı web siteleri yerine geleneksel medyayı geride bırakan sosyal medya platformlarında araştırıyor. Sizinle iletişime geçiyor. Markanız hakkındaki şikâyet veya teşekkürünü dile getiriyor. Kısacası artık insanlar markaları en fazla sosyal medya platformlarında araştırıyor ve onlarla iletişime geçiyor. Bunun sebeplerini yukarıdaki başlıklarda sizlere bahsettik. Günceli yakalamak için, İtibarınızı arttırmak için ve marka gücünüzü arttırmak için mutlaka sosyal medyada yerinizi almalısınız. Kısaca Sosyal medya yönetimi markanız için en önemli dinamiklerden biridir.

 

Sosyal Medya Yönetimi

Dijital ortamda, kullanıcılar firmalarla etkin olarak iletişim halindeler. Sosyal medya yönetimi olmadan yapılan sayfa ve kampanya yönetimleri, firma için intihar niteliği taşıyan krizlere yol açabilir düzeydedir. Türkiye’de ve dünyada sık rastlanan kriz vakaları, firmalar için sosyal medya yönetiminin ciddi bir fırsat ve hassas bir süreç olduğunu kanıtlar.

Adana Mag-Net Tasarım Şirketi olarak, krizleri fırsata çevirmekteki ustalığı ile sosyal medya alanındaki tecrübesi sayesinde sektördeki lider firmalardan biri olmaktan gurur duyar. Farklı içerik stratejileri ile yapılandırdığı marka sayfalarının diğer firmalardan çok daha önde ve farklı bir yerde konumlanmasını sağlar.

adana sosyal medya kursu için :0322-2355753 arayabilirsiniz.

https://adanaeticaret.com/


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis
Yükeniyor

TEKLİF FORMU

Teklif Almak İstediğiniz Hizmet


Bu kısımda teklif almak istediğiniz işten kısaca bahsediniz.