Portal Web Tasarımı Nedir?

Portal web site tasarımları, içeriği fazlasıyla geniş daha çok bir sektörde ya da bir çok sektörde genele hitap eden web tasarımlardır. Reklam ve kampanya tanıtımları için banner bölümleri çok olan portal web siteler bir çok kullanıcıya aynı anda bir çok konuda hitap etmektedir.

Birçok güncel bilgileri bir arada bulunduran geniş bilgileri içeren PORTAL internet siteleri için kullanılmaya başlanmıştır. Portallar internet üzerinde söyleşi odaları, canlı-güncel haberler, alışveriş ,e-posta, çeşitli bilgiler ve bunlar gibi bir çok etkinliği içinde bulundurmaktadır.

Portal Web Sitesi Nedir?

İnternet üzerinde bulunan önemli sitelerin belli sınıflara göre gruplanmıs olarak sunuldugu web siteleridir. Portal web siteler tasarlanırken, içerik seçimi (hangi siteler kendi alanlarına göre daha iyi) o siteyi diger portallar arasında ön plana çıkartabilmektedir. Yahoo portal sitelerin ilk ve en önemli örneklerindendir.

Portal web tasarımında en önemli detay projenin dik geometrik şekiller ile birleştirilerek simetrik bir dikdörtgen oluşturulmasıdır. Bu özellik projenin yayın hayatına başlaması ile birlikte değiştirilmesi gereken bölüm veya modül tasarımlarının ekstra bir maliyet ve teknik bir sorun çıkarmadan çözümlenebilmesidir. Büyük butonlar ve yazı karakterleri de son derece dikkkate alınması gereken özelliklerdir. Yeni nesil tasarımların en büyük özelliği olmakla birlikte okuyucunun portalı son derece kolay kullanması çok önemlidir. Yazı karakterlerin seçiminde ise pek fazla alternatif bulunmamaktadır. Çünkü tüm tarayıcılara uyumlu olan font seçenekleri sınırlıdır.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis
Yükeniyor

TEKLİF FORMU

Teklif Almak İstediğiniz Hizmet


Bu kısımda teklif almak istediğiniz işten kısaca bahsediniz.