Logo Tasarım

 

Firmanızı veya markanızı gerçekten temsil edecek kalitede, sadelikte ve etkileyici bir logoya sahipseniz akılda kalırsınız, kolay hatırlanırsınız. Bu şekilde marka imajınız daha iyi hafızada kalır. Size özel bir logoyu tasarlarken, sizi en iyi anlatan fikirlerle tasarlamak için profesyonel yaklaşımımızla kreatif olarak tasarlıyoruz. Yüzlerce firmaya teslim edilen ve binlerce logo çalışmasının verdiği deneyimle logo tasarımı oluşturuyoruz.

Logo tasarımı şirketlerin kimliğini yansıtan en önemli görsel ögelerden biridir. Her şirketin özgün bir logo tasarımı olmalıdır. Bu bakımdan logo bir şirketin vizyonu açısından oldukça önemlidir. Günümüzde şirketler misyon kadar vizyonun yani dış görümünün de önemli olduğunun  farkına varmışlardır. Bir şirketin görünümünü ilk olarak logosu temsil etmektedir.

Şirketinizin logo tasarımını kurumsal imzanız olarak düşünebilirsiniz. Çünkü şirketin yaptığı her iş bundan sonda o logo ile anılacaktır. İşte bu nedenledir ki ne kadar iyi bir logonuz varsa o kadar da iyi bir imaj ve görüntünüz var demektir.

Etkili bir logo tasarlamak için bazı gereklilikler vardır. Bir logonun etkili olabilmesi için 5 temel özelliği barındırması gerekir. Yani iyi bir logo sade, akılda kalıcı, ebedi, çok yönlü ve konusuna uygun olmalıdır.

Sade Olmalıdır

Sade tasarımı olan bir logonun hatırlanması kolaydır. Sadelik prensibi ile tasarlanmış bir logo, 120 km/saat hızla gidilen bir arabada veya bir çok ürünün arasında yer aldığı bir marketin rafında da fark edilebilir.

Akılda Kolay Kalmalıdır

Akılda kalma prensibi, bir logonun zihine yer ederek hatırlanıcı bir tasarıma sahip olmasıdır. Bir logonun zihine yer etmesi de sade ve konusuna uyacak şekilde tasarlanması ile sağlanabilir.

Mesaja Odaklanılmalıdır

Şirketinizin keşfedilmesi ve mevcut potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek için logonuzda vereceğiniz mesaj ve ilk bakışta oluşacak algıya dikkat edilmelidir. Yaptığınız işe göre, ciddi, kurumsal, güven veren etkenlere yer ayırılmalıdır.

Doğru Renkler Kullanılmalıdır

Tasarlanacak logonuza renk seçimi yaparken ilk olarak renkleri ve temsil ettikleri anlamları üzerinde bilgi sahibi olunmalıdır. Logo çalışmanızda dört farklı renkten daha fazla renk seçeneği eklememelidir.

Özgün olmalıdır

Başka firma ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya büyük zarar verebilmektedir.

Dünyanın önde gelen 50 markasına bakıldığında görülecektir ki, logoların %94′ü firmanın ne yaptığını açıklayan bir tasarım içermemektedir. Biz de Mag-Net Web Tasarım Şirketi olarak size, kaliteden ödün vermeyerek firmanıza uygun logo tasarımları yapmaktayız.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis
Yükeniyor

TEKLİF FORMU

Teklif Almak İstediğiniz Hizmet


Bu kısımda teklif almak istediğiniz işten kısaca bahsediniz.